Ongeveer 40.000 mensen worden jaarlijks getroffen door een beroerte. De voornaamste problemen na een beroerte zijn niet meer goed kunnen lopen en staan. Opnieuw leren lopen is dan ook een van de primaire doelstellingen gedurende het revalidatietraject.

Doel

In dit project gaan we het herstel van lopen en balans in kaart brengen door middel van bewegingssensoren. Door middel van data analyse en voorspellende statistiek kunnen we subgroepen maken en daarmee gerichter revalideren.

Resultaten

Er zijn nog geen resultaten te benoemen voor dit project.

Aanpak

Er wordt een betrouwbare test voor loop en balans ontwikkeld. Deze test wordt uitgevoerd in diverse medische specialistische en geriatrische revalidatie instellingen. De fysiotherapeuten kunnen door middel van een webapplicatie direct de data analyse uitvoeren en bevindingen uit het onderzoek worden geïntegreerd in de webapplicatie.

Betrokken HU-onderzoekers

  • Michiel Punt | onderzoeker | lectoraat Klinische Besluitvorming in de Beweegzorg
    Michiel Punt
    • Onderzoeker
    • Lectoraat: Klinische Besluitvorming in de Beweegzorg
  • Harriët Wittink | lector | lectoraat Klinische Besluitvorming in de Beweegzorg
    Harriët Wittink
    • Onderzoeker
    • Lectoraat: Klinische Besluitvorming in de Beweegzorg
  • Richard Felius Promovendus
    Richard Felius
    • Onderzoeker
    • Lectoraat: Klinische Besluitvorming in de Beweegzorg

Samenwerking met kennispartners

De Hoogstraat, AxionContinu, UNC-ZH, Vrije Universiteit Amsterdam, Hogeschool Utrecht (Instituut voor bewegingstudies, Bachelor fysiotherapie, bachelor oefentherapie en de master fysiotherapie)

Betrokken opleidingen

Wil je samenwerken of heb je een vraag?

Michiel Punt | onderzoeker | lectoraat Klinische Besluitvorming in de Beweegzorg

Michiel Punt

  • Onderzoeker
  • Lectoraat: Klinische Besluitvorming in de Beweegzorg